Самійло Зборовський

 (?-1584)

Самійло Зборовський

Самійло Зборовський

Самійло Зборовський, якому судилося ввійти до історії як гетьману нереєстрового козацтва, на­родився в сім’ї польського шляхтича, що займав високу посаду краківського каштеляна і серед інших маєтностей володів містом Золочів.

У молоді роки Самійло, звичайно ж, був відправлений батьком до двору польського короля, але невдовзі покинув налагоджене й заможне життя й подався на Томаківську Січ. Чому це відбулося — відповідь відома лише самому Зборовському. Так чи інакше, але в 1581 році родовитий шляхтич при­єднався до січового товариства і невдовзі був обраний козацьким гетьманом. Займаю­чи цю посаду, Самійло почав домовлятися з Туреччиною та Кримом щодо спільного по­ходу на Персію. Відомо, що гетьман також здійснив похід проти турок у районі Буго- Дністровського лиману.

Ян Матейко. «Зборовського ведуть на смерть»

Ян Матейко. «Зборовського ведуть на смерть»

Через деякий час Зборовський наважився навідатись на батьківщину. Але в Польщі ко­зацького гетьмана звинуватили в намірах по­збавити життя короля Стефана Баторія та канцлера Яна Замойського, заарештували і в травні 1584 року жорстоко стратили на головній площі міста Краків.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *