Знахарі, ведуни

Який хворий, то звертається не до попа, а до знахаря

Сьогодні, як і колись (хоча набагато менш активно), по допомогу часто звертаються до представників категорії спеціальних людей.
Знахарі — це люди, добре обізнані з народними методами й засобами лікування. Серед них є костоправи, кровопускателі, баби-повитухи, травники тощо. Деякі народні хірурги-костоправи вважаються справжніми цілителями, до них вишиковуються черги бажаючих позбутися певної недуги. Та, на жаль, багато серед них і відвертих шарлатанів… Вивчивши досвід своїх попередників, поринувши з головою у свою справу, знахарі здобувають такі вміння й навички, що уславлюють їх серед народу. Вони точно знають рецепти, методику проведення певних процедур, найдоцільніший час їх проведення, адже для успішного лікування велике значення має кожна дрібничка. По сьогодні на селі нерідко подекуди під час пологів звертаються до баб-повитух, досвідчених жінок поважного віку. Популярні нині масажі також є породженням народної медицини, що здавна використовує їх дивовижну ефективність при профілактиці й лікуванні ряду хвороб.

Чималу групу складають знахарі, котрі виконують різноманітні магічні дії та обряди. Народна уява приписує їм здатність впливати на таємничі сили, зцілювати від будь-якої недуги. Такі знахарі поділяються на вроджених і навчених. Серед них існує певна «спеціалізація»: одні спалюють рожу, інші скидають уроки, треті виливають переляк, замовляють кров чи зуби тощо. Основним лікувальним засобом цих знахарів є магія, що застосовується в поєднанні з ліками рослинного, тваринного чи мінерального походження, хірургічними прийомами тощо.

Найпоширенішим магічним засобом с словесна вербальна) магій. Замовляння та примовки, що належать до найдавнішого різновиду фольклорних жанрів, надзвичайно багаті на художні образи та поетичні засоби. Велике значення мас й уміння вселити хворому віру в одужання, що подекуди відіграє вирішальну роль.

Отже, у комплексі з іншими засобами лікування магія слугує своєрідним психотерапевтичеим засобом, що нерідко може справляти позитивний ефект.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *