Громада

Громада — то великий чоловік

Громадський побут українців формувався протягом багатьох століть шляхом накопичення традицій попередніх поколінь і усвідомленого прийняття нових звичаїв. Він служить задоволенню народних потреб та інтересів, має на меті зберегти та примножити морально-етичні цінності, врегулювати всі форми спілкування та передбачає шанобливе ставлення до громадської думки.

Громада (община, мир) в багатьох ділянках свого життя спирається на звичаєве право (в основі якого лежить “общинна мораль”) з його традиційними формами судочинства. І хоча сьогодні людство розробило доволі розвинену правову систему, в деяких селах України все ще діє — святий колись для наших предків — так званий громадський сход (віче, копні збори), головний орган общинного

Отже, головним тлом усього соціального життя була й залишається громадська думка, що часто навіть у дрібницях визначає поведінку членів громади. Чітко простежується, наприклад, традиційна етика між поколінних взаємин: поважні члени громади завжди сидять, молоді ж можуть і постояти; старших не прийнято переривати тощо.самоврядування, посередник між селянською громадою й офіційними органами влади. Він збирається у встановлений селянами термін і бо ж із нагоди якоїсь нагальної справи. Місцем проведення сходу слугують: влітку — площа біля церкви; восени та зимку — чиясь хата, місцевий клуб тощо.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *