Інформація

Ця стаття була написана 24 травня 2013, в рубриці Святі обереги.

Рослини

Ліс і себе чистить, і людину наставляє

Оберегами від злих сил вважалися в народі й рослини, що мали чудодійні властивості. Це полин, часник, осика, верба, а також широколисті дерева, гілками яких замаювали оселі під час Зелених свят. Побутувало повір’я, що в той час, коли на полях квітує збіжжя, активізуються всілякі ворожі сили: русалки, відьми, утопленики.

Особливо чудодійну силу мала осика. Вона вважалася заклятим деревом, оскільки, за християнською легендою, на ній повісився Іуда — зрадник Христа. Щоб уберегти корову від посягань відьом, в огорожу ставили осикові кілки.

Полин захищав від русалок. Його дівчата вплітали у вінок, а також носили при собі під час русального великодня — від «зеленого» четверга до неділі.

За тиждень до Зелених свят дівчата виплітали вінок із полину — клечальний, а після свят підвішували його над дверима, де вів висів цілу зиму.

Роль оберега виковував і Часник. Його зубчики розкладали по кутах столу на Святвечір, зашивали в сорочку дитині. Вплітали часник і у весільний вінок молодої або ж зав’язували його у волосся, аби нічого не зашкодило щастю молодих. Напередодні Івана Купала натирали часником вим’я корови, щоб відьма молоко не забрала.

Полюбляли дівчата вплітати у свій весільний вінок цвіт Калини, барвінок. Калиновими гронами прикрашали весільний коровай, ставили гілки калини на стіл перед молодими, бажаючи їм міцного кохання та вічної краси.

Залишить відповідь

Традиції українського народу

Останні статті

Система Orphus

Система Orphus