Рослини

Ліс і себе чистить, і людину наставляє

Оберегами від злих сил вважалися в народі й рослини, що мали чудодійні властивості. Це полин, часник, осика, верба, а також широколисті дерева, гілками яких замаювали оселі під час Зелених свят. Побутувало повір’я, що в той час, коли на полях квітує збіжжя, активізуються всілякі ворожі сили: русалки, відьми, утопленики.

Особливо чудодійну силу мала осика. Вона вважалася заклятим деревом, оскільки, за християнською легендою, на ній повісився Іуда — зрадник Христа. Щоб уберегти корову від посягань відьом, в огорожу ставили осикові кілки.

Полин захищав від русалок. Його дівчата вплітали у вінок, а також носили при собі під час русального великодня — від «зеленого» четверга до неділі.

За тиждень до Зелених свят дівчата виплітали вінок із полину — клечальний, а після свят підвішували його над дверима, де вів висів цілу зиму.

Роль оберега виковував і Часник. Його зубчики розкладали по кутах столу на Святвечір, зашивали в сорочку дитині. Вплітали часник і у весільний вінок молодої або ж зав’язували його у волосся, аби нічого не зашкодило щастю молодих. Напередодні Івана Купала натирали часником вим’я корови, щоб відьма молоко не забрала.

Полюбляли дівчата вплітати у свій весільний вінок цвіт Калини, барвінок. Калиновими гронами прикрашали весільний коровай, ставили гілки калини на стіл перед молодими, бажаючи їм міцного кохання та вічної краси.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *