Святого Симона Зілота

 Це дуже давнє язичницьке свято, що припадає на 23 травня, яке з запровадженням християнства на Русі було “опоряджене” як день святого апостола Снмона Зілота. Святитель Симон (III століття) спочатку був послушником Києво-Печорської лаври, потім був зведений на Володимирську кафедру.

Він склав дев’ять переказів про святих Печерських угодників, які згодом лягли в основу Києво-Печерського питерика.

Народна традиція пов’язує назву не з іменем апостола, й  зі словом “зілля”, можливо, “золото”. До речі, у цей день може пощастити — людина зовсім випадково знайде скарб, За народними уявленнями, цього дня чарівниці та знахарки йдуть до лісу збирати магічне зілля. Збирати чудодійні рослини слід правильно: спочатку перед рослиною стати  обличчям до сходу сонця, а потім обернутися на захід і зірвати рослину, супроводжуючи дії спеціальними примовляннями. Зібране зілля вживають від усяких хвороб.

Після того як усе необхідне зілля зібране, і молодиці, і  старі баби сідають до святкового столу. Іноді роблять навпки:  спочатку готують усілякий смачний харч, а потім ідуть разом до лісу.

Старі люди кажуть, що збирати чарівне зілля необхідно обов’язково без одягу, оскільки в противному разі рослини не матимуть сили при лікуванні. Тільки дітям дозволяється не роздягатися. Ще одна умова: зібрати зілля треба до того, як роса впаде, бо після вже воно сили не матиме.

Важливий момент: майже всі європейські народи мають традицію очищення водою цього дня, тож купайтеся на здоров’я.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *