Свято Миколи Чудотворця

 Свято було започатковане в XI ст. папою Урбаном II. Це католицьке свято, що відзначається 22 травня, — день перенесення мощів святого Миколи Чудотворця з міста Лікія до міста Бар (Італія). Але, незважаючи на те, що населення України — здебільшого православні християни, це свято в ще прижилося.

Святий Микола Чудотворець (IV століття) від самого дитинства й до смерті вів благочестивий спосіб життя, суворо дотримувався Божих заповідей. Єпископ він був мудрий і милосердний і відкрито, і потай допомагав усім, хто потребував його допомоги, захищав тих, хто потребував захисту. На І Вселенському соборі святий Микола ревно захищав православну віру від єретиків. За життя він молитвами здійснив багато чудес.

Цей святий здавна вважається покровителем морплавіців Чорноморські коряки вважають, що існує два Миколи-заступники: мокрий і морський. Мокрий керує водами, а морський відповідальний за кораблі. Рибалки й моряки намагаються мати при собі ікону із зображенням цього святого, щоб убрегтися від біди на воді.

За народною традицією, на Миколу Чудотворця можна починати стригти овець, сіяти гречку, а також слід уперше виводити коней у поле. Із цієї нагоди священики читали молитви, відправляли службу Божу, кропили коней свяченоюводою, щоб від нечистої сили захистити.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *