День Семена

 14     вересня — свято преподобного Симеона Стовпника та його матері Марфи, народний варіант назви — день Семена. Симеон Стовпник (ІV-V століття) до вісімнадцяти років був чабаном у своїх родичів.

Згодом він таємно втік до монастиря. Ця визначна в ісгорії церкви людина провела вісімдесят років, дотримуючись вимог аскетизму, дивуючи всіх оточуючих чудовим умінням читати чужі думки та відданістю Богові. Започаткував новий вид подвижництва — стовпництво. А справа в тому, що якось замкнувся у стовпі заввишки чотири метри та жив у ньому стовпі майже п’ятдесят років, віддаючи весь свій час молитвам та пророцтвам.

За козацьких часів у цей день хлопців уперше “садовили на коні”, проводили пострижинн — це важлива подія вжитті молодого вояка.

Існус стародавнє повір’я, що цього дня злітаються в очерет горобці, а чорти там їх міряють на мірки: виходить, що все, що в мірці, належить чорту, а поза міркою — людині. Начебто саме тому після 14 вересня горобців у містах і селах меншає.

У цей день починаються вечорниці, саме від Семена люди вже копали картоплю. За народними уявленнями, якщо спекти нову картоплю та погріти нею руки, то вони не будуть мерзнути всю зиму.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *