Тихін Байбуза

 (кінець 16 ст.)

Тихін Байбуза

Тихін Байбуза

Ні року народження, ні дати смерті цього мужнього та владного козацького проводиря за¬раз ніхто назвати не в змозі. Відомо тільки, що Тихін Байбуза, гетьман реєстрових козаків у 1597—1598 роках, начежав до заможної верхівки козацтва і був сином черкаського боярина Ми¬хайла Байбузи (Грибуновича).

Під час повстання Наливайка Байбуза вирішив приєднатися до польської коронної армії і навіть отримав місце писаря Брацлав- ського полку. А влітку 1598 року Байбуза став до лав вояків отамана Полоуса і разом із ними здійснив похід із Січі на волості, але не дістав підтримки селян і міщан. На початку листопада того ж року Тихону довелось узяти на себе ко¬мандування запорозькими загонами, які збира¬лися в похід під Перекоп. Уже тоді запорозькі козаки були дуже невдоволені своїм ватажком: з одного боку, Байбуза завжди був рішучим і сміливим ватажком, а з іншого — надто вже схилявся до компромісу з польським урядом.

Тихін Байбуза довгий час вів боротьбу за гетьманство з Федором Полоусом, і в 1597— 1598 роках таки посів омріяне місце. Але невдовзі йому довелося скласти гетьманські повноваження, і що з ним сталося далі — історії невідомо.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *