Перші київські князі, виникнення Київської Русі

Полянський князь Кий став першим київським князем, Після нього Києвом правили князі Аскольд та Дір. За часів їхнього князювання Київ набув особливого розквіту. У 882 році Аскольда та Діра було вбито. Владу в Києві захопив Олег, який князював на півночі Русі – у Новгороді. Об’єднавши східнослов’янські землі, він став величати себе Київським князем.

А про Київ він сказав: “Хай буде се мати городам руським”. Протягом трьох років Олег приєднав до свого князівства землі деревлян, сіверян, а пізніше — тиверців, уличів, дулібів. Так виникла нова держава з центром у Києві, яка дістала назву Київська Русь.

Помер Олег у 912 році. Київським князем став Ігор. На цей час давньоруська держава об’єднувала понад п’ятнадцять великих слов’янських земель (племен). Князь Ігор трагічно загинув під час збору данини. Оскільки його син Святослав був іще малолітнім, у 945 році влада перейшла до вдови Ігоря княгині Ольги. і. Княгиня Ольга — найвидатніша жінка Київської держави. Ольга об’їздила всі землі Київської Русі й встановила нові закони.

Історики сходяться на думці, що Ольга була правителькою далекоглядною і послідовною. Вона першою з князів прийняла християнську віру.

В ранкову пору чи у тишу вечорову
Я вулицями Києва іду і, ніби знову,
Торкаюся історії руками,
Веду розмову мудру із князями:
***
 Із Києм, Діром і Аскольдом, і Олегом…
Їх імена, неначе обереги
Для тебе, Києве – і нині, і в віках.
Княгиня Ольга з Святославом на руках,
***
Що рідну землю змалку захищав,
Князь Володимир, Мудрий Ярослав
Нас наставляють з глибини століть,
Як рідною землею дорожить.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *