Різдво Пресвятої Богородиці. Друга Пречиста

Різдво Пресвятої Богородиці, відзначається 21 вересня. За церковними переказами, Богородиця народилася за тих часів, коли релігія була в занепаді, усе більшого поширення набували забобони, моральні сили люду танули з кожним роком.
Люди навіть і самі усвідомлювали, що необхідна якась надзвичайна подія, безпосереднє втручання Бога в земні справи, щоб урятувати духовність. І Син Божий вирішив прийняти людську подобу, щоб мати можливість прийти на землю й урятувати людство від гріхів. Марія була обрана на роль матері Ісуса Христа, оскільки була дуже благочестива. Вона слухняно навчалася в монастирі, сумлінно вивчала Святе Письмо, а отже, якнайкраще підходила для виконання такої важливої місії:

Матір, Матір пречистая —
Зірка в небі пресвятая!
Спасителька для нас, грішних,
Визволить нас від мук вічних!

Отже, Різдво Богородиці святкусться як день, коли почали здійснюватися заходи Божі щодо спасіння роду людського від диявольських витівок.
Із цим святом пов’язаний день породіль. Жінки, у яких немає дітей, у цей день запрошують на обід гостей, наймають Божу службу в церкві, щоб люди помолилися пресвятій Богородиці.
За народними спостереженнями, на Другу Пречисту в Україні встановлюється дощова погода.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *