23 листопада День пам’яті жертв голодомору

Жертвами Голодомору 1932-1933 років в Україні стали 4 мільйони людей

Президент України Віктор Янукович підписав указ “Про заходи у зв’язку з 80-ю річницею Голодомору 1932-1933 років в Україні”, повідомляється на офіційному сайті президента.

Указом доручається Кабінету міністрів створити оргкомітет, який буде проводити 23 листопада 2013 року, у День пам’яті жертв голодоморів, жалобні заходи у Києві, зокрема на території Національного музею “Меморіал пам’яті жертв голодоморів в Україні”, а також жалобні заходи в інших населених пунктах України за участю представників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, громадськості.

Також указом доручено організувати у населених пунктах України тематичні виставки архівних документів, фотоматеріалів, витворів мистецтва та літератури та провести у навчальних закладах, військових частинах, закладах культури заходи, присвячені вшануванню пам’яті жертв голодоморів в Україні.

Окрім того, Янукович доручив прискорити будівництво у місті Вашингтон (США) пам’ятника жертвам Голодомору 1932-1933 років.

Згідно з указом, на території України 23 листопада 2013 року буде приспущено державний прапор і обмежено проведення розважальних заходів.

Міністерству закордонних справ України доручено забезпечити проведення закордонними дипломатичними установами України у 2013 році заходів у зв’язку з 80-ми роковинами Голодомору 1932 – 1933 років в Україні, вжити заходів з метою організації тематичних виставок у приміщеннях парламентів, урядових установ іноземних держав, міжнародних організацій; забезпечити залучення до участі в офіційних заходах, які проводитимуться в Україні, представників дипломатичного корпусу іноземних держав, акредитованих в Україні; сприяти представникам української громадськості за кордоном у проведенні заходів, присвячених пам’яті жертв голодоморів в Україні.

Державному комітету телебачення і радіомовлення України доручено сприяти широкому висвітленню у державних засобах масової інформації заходів, що проводитимуться у зв’язку з 80-ми роковинами Голодомору 1932 – 1933 років.

За матеріалами: ZN.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *