Цей день відзначають раз на чотири роки, 13 березня, оскільки за старим стилем день преподобного Касіяна припадає на 29 лютого.
Приказка “Чого це ти Касіяном дивишся” дає чітке уяв-лення про те, яким народ бачив цього святого: понурим, недобрим. Не дуже добрим знаком вважалося раніше, якщо дитина народжувалася на день Касіяна — “не буде із цього народженого добра”.
За народними віруваннями, у Касіянів день не можна відходити до сходу сонця з дому, оскільки якщо Касіян подивиться, то людина може захворіти й навіть померти.
Сердитий Касіян часто зображується у фольклорних творах із довгими віями та бровами, зі злими очима, що несуть загибель білому світу.
Існує легенда, що виправдовує Насіяна. За нею преподобний Касіян опікується тим, щоб чорти не мали часу будувати плани зі згубною для людей метою. Щсб “відволікти увагу” чорта, святий весь час б’є його молотом по голові — не дає отямитися. Лише один раз на чотири роки йде святий Касіян помолитися до церкви, щоб попросити в Бога сил для свосї нелегкої “роботи” з нечистою силою. А поки він молиться, чорти мають дещицю дозвілля. Саметому не можна цього дня виходити з дому до сходу сонця: не від погляду Касіяна гине все живе, а від витівок розлючених чортів, які надолужують усі капості, яким не давав здійснитися протягом цілих чотирьох років преподобний Касіян.
Ті, хто народились цього дня, вважаються нещасливими: раз Касіян кинув оком — не буде добра з цього дитяти.