Інформація

Ця стаття була написана 28 Лип 2016, в рубриці Історичний екскурс.

Хрещення Київськой Русі

Коли син Ігоря та Ольги Святослав досяг повноліття, він став князювати самостійно. Святослав усе своє життя провів у походах, бо був природженим воїном. У  побуті був дуже невибагливим: їв просту їжу, спав на землі, підклавши під голову сідло, одягався у просту білу сорочку. Він голив голову, залишаючи тільки довгий чуб як ознаку знатності роду. На полі бою Святослав проявляв неабияку хоробрість і відвагу, чим надихав воїнів на ратні подвиги. Святослав ніколи не нападав на ворога нишком, підступно. Йдучи в похід, він посилав противникові грізне попередження: "Іду на ви!". За роки його князювання територія Київської Русі значно розширилася. Київська Русь стала великою європейською державою, Добре знаною у багатьох країнах світу. Загинув відважний Святослав у сутичці з печеніга - ми біля Дніпрових порогів, на острові Хортиця. Через деякий час київським князем став син Святослава - Володимир.

Він завершив об'єднання усіх руських земель. Київська Русь міцніла, і їй дедалі частіше доводилося мати стосунки з іноземними країнами, в яких державною релігією було християнство - віра в єдиного Бога. А Київська Русь все ще залишалася язичницькою. Тому в 988 році князь Володимир прийняв нову віру і охрестився. Після цього охрестив своїх дванадцятьох синів, а згодом - і всю Русь. Давні язичницькі боги назавжди відійшли у минуле.
1015 року Володимира не стало. Він передав своїм синам у спадок одну з наймогутніших держав Європи. Вона була набагато більшою, ніж за часів його бать­ка Святослава.

***
Нє всміхається більше Дажбог,
І Перун — мовчазний, понурий,
І Стрибог не шумить, з вітром не гомони
І Лада сумна, мов заснула.
***
Віра інша, нова, опустилась на Русь
І пішла по землі переможно.
Бог єдиний із сонячних світлих небес
Людям шлях освітив словом Божим.
***
Розмаїта веселка із синіх небес,
Мов рушник, що на щастя і долю,
Пролягла серед хмар у чеканні чудес,
В Бога просячи злагоди й волі.

День хрещення Київської Русі – України – православне і національне свято, приурочене до річниці Хрещення Русі, яке відзначається в Україні щорічно 28 липня.

Залишить відповідь

Традиції українського народу

Останні статті

Система Orphus

Система Orphus