День Державного Прапора України

Прапор – це кольорове полотнище, часто з певним зображенням. Це офіційна емблема держави, символ її суверенітету. Верховна Рада України 28 січня 1992 року затвердила Державний Прапор України. Згідно зі статтею 20 Конституції України, Державним Прапором України є стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів.

 У серпні 2004 року президент Леонід Кучма підписав указ про встановлення Дня державного прапора України, який святкуватиметься щорічно 23 серпня.

Синьо-жовтий прапор України –
Це безхмарне небо, синє-синє,
А під небом золотіє нива,
І народ – і вільний, і щасливий.
***
Прапор, як святиню, любі діти,
Треба шанувати й боронити.
Прапорсимвол нашої держави,
Він для всіх ознака сили й слави

З історії прапора

Прапор виник в античні часи, на русі стяги поважали ще за часів язичества, а після введення християнства їх освячували образом животворного хреста. Як зазначають історики, слов’яни дуже шанували свої знамена. Стяги піднімали перед боєм, чи ставили на підвищенні, щоб було видно кожному воїну. Збити стяг ворога означало перемогти у битві. Доручали нести стяг найвизначнішим богатирям. їхнім обов’язком було постійно підтримувати прапор над полем бою, охороняти його. Якщо прапор стояв нерухомо, значить битва точилася успішно. Якщо ж прапор зникав з поля зору воїнів, це означало, що супротивник, скоріш за все, подолав військо. Найуживанішими кольорами прапорів були червоний, білий, блакитний, жовтий, малиновий та їх сполучення. Блакитні (сині) полотнища із золотими чи жовтими хрестами або іншими знаками поширились у 17-18 століттях. Це поєднання кольорів було відтворене у Державному Прапорі України після проголошення незалежності у 1991 році. Жовтий колір символізує пшеничну ниву, зерно, хліб, золоте сонце. Синій – це колір чистого мирного неба і води.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *