День святої Мокрини

 За народним календарем 1 серпня — останній день літа відзначається свято преподобної Макрини, сестри святителів Василя Великого й Григорія Нісського (народилася в Каппадокії на початку IV століття й померла в 380 році).

На Русі святу нерідко називали, трохи перекручуючи ім’я, Мокриною, і не випадково: по тому, наскільки «мокрий» цей день, судили про наближення осені. Так і казали: «Мокрина мокра – і осінь мокра». У той же час опади обіцяли хороший урожай на наступний рік: «Коли на Мокрини дощ, вродить жито». Ця ж прикмета обіцяла, що в лісі буде багато горіхів.

Якщо ж день видавався сухим, то баби проводили особливий обряд викликання дощу – «робили Мокрини». Шукали дівчину, яка народилася 1 серпня, називали її Мокриною, наряджали в святкову сукню і підносили їй колосся хліба. Вона повинна була віднести їх до річки, щоб та передала хлібам вологи небесної і вмовила пролити дощ. А от якщо день і без обрядів видавався сирим, то тим, які народилися на  день Макрини не можна було виходити на вулицю, інакше злива могла залити всю землю.

Недорого вам предлагаем ethan по невысоким ценам.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *