Інформація

Ця стаття була написана 06 Сер 2013, в рубриці Осінній цикл свят.

День святого Палія

 За церковним календарем 9 серпня — це день святого великомученика Пантелеймона. Цей святий жив у Нікодиміі в ІІІ - IV століттях. Ще замолоду парубок почав навчатися лікарського мистецтва, а коли прийняв святе хрещення, присвятив усе своє життя служінню нп благо людей, щиро допомагав хворим і вбогим, відвідував в’язнів у тюрмах, лікував їхні душєвних та тілесні рани. Але знайшлася жорстока душа, яка донесли на нього імператору, і святий Пантелеймон прийняв муки за віру християнську.

За церковними переказами, Бог явив світу диво: святий не відчував жодних тілесних страждань, а коли йому відрубали голову, то з рани не кров потекла, а молоко.

Як бачимо, народ спростив довгу "офіційну" назву й цьото свята. Вважається, що святий Палій опікується "поведінкою" вогню, захищає людей від пожежі. За народними переконаннями, якщо три рази обнести навколо палаючої будівлі ікону цього святого, то пожежа магічним чином припиниться. А якщо хтось не шанує святого Пантелеймона, то він від образи  може спалити хліб на полі. Рослини цього дня мають надзвичайні цілющі властивості, тож досвідчені знахарі збирають різне зілля, щоб готувати лікарські засоби для людей і тварин.

Залишить відповідь

Традиції українського народу

Останні статті

Система Orphus

Система Orphus